Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taneční skupina DC FACES vznikla v roce 2005 přejmenováním a osamostatněním Tanečního klubu mládeže, který dříve působil při DDM Litovel. Poslední formací pod hlavičkou Domu dětí a mládeže byla disco dance formace In colours...

 

V roce 2005 taneční skupinu tvořily pouze tanečnice hlavní věkové kategorie, účatnily se přehlídek malých skupin v okolí, tanečních soutěží v disco dance sólo a duo.

 

První větší choreografií byla street show malá formace s názvem „Bez cenzury“.

 

V roce 2006 přibyly další mladší tanečnice a byla vytvořena malá streetová formace – Deja vu, která nebyla soutěžní formací, ale zúčastnily jsme se několika tanečních přehlídek a s touto formací vystoupily i na několika plesích v okolí.

 

V roce 2007 se stále pracovalo na hip hopových základech a prohlubovaly se především přátelské vztahy uvnitř skupiny. Rozrostly jsme se o juniorskou věkovou kategorii, která se soustřeďuje na soutěžní disco dance team.

 

V roce 2008 tedy vznikly dvě formace, a to disco dance malá skupina juniorů – Bumble-Bees a disco dance formace hlavní věkové kategorie Faces in the night, které se již zúčastnily soutěží v disco dance formacích.

 

Od roku 2008 se orientujeme spíše na street dance.

 

V této oblasti spolupracujeme s lektory vyhlášené olomoucké  crew - Alyaschca crew. Výsledkem této spolupráce je formace Rump Shaker. Pro tuto formaci vznikla, spojením s taneční skupinou DC DUCKIES Těšetice, hip hopová složka HEART-BEAT. Pod touto hlavičkou se v současnosti prezentujeme na soutěžích.